Oddział Anestezjologi i Intensywnej Terapii

Home Oddział Anestezjologi i Intensywnej Terapii

Informacja na temat pracy Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii

W Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii w oparciu o zasady sztuki lekarskiej i sztuki pielęgniarskiej, świadczymy usługi medyczne w stanach zagrożenia życia, przy jednoczesnym uwzględnieniu holistycznego podejścia do pacjenta.
Oddział wyposażony jest w 2 stanowiska intensywnej terapii ( plus 1 stanowisko izolatka) w skład, których wchodzą:
- aparatura do pełnego i całodobowego monitorowania i utrzymania podstawowych funkcji życiowych,
- aparatura medyczna do prowadzenia sztucznej wentylacji mechanicznej, monitorowania nieinwazyjnego pomiaru rzutu serca metodą PICCO, krwawego pomiaru ciśnienia tętniczego oraz możliwość inhalacji, nebulizacji, żywienia częściowego i całkowitego pozajelitowego pacjenta, hemodializ (we współpracy ze Stacją Dializ).

Aldona Szczepańska - Koordynator oddziału

Kontakt

Gabinet lekarski

Sekretariat/Punkt pielęgniarski

oiom@szpitalmiastko.pl

Personel oddziału

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz personel systematycznie podnosił swoje kwalifikacje. Zespół ten jest stale rozszerzany.

Koordynator oddziału

lek. Aldona Szczepańska - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii

Pielęgniarka oddziałowa

Anna Łepek - Specjalista pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii