Najważniejsze informacje o COVID - 19

COVID -19

Najważniejsze, to uniknąć zakażenia

Wirus SARS-CoV-2 jest bardzo niebezpieczny. W naszym Szpitalu mogliśmy się o tym przekonać wielokrotnie. Wszystkie opinie lekceważące to zagrożenie, są całkowicie niezgodne z naszym doświadczeniem, które zdobył nasz personel, walcząc o życie i zdrowie pacjentów na szpitalnym Oddziale COVID.

.

Najlepszą metodą uniknięcia zakażenia jest przyjęcie szczepionki. O jej skuteczności przesądza między innymi fakt, że wśród zaszczepionego (wg zaleceń producenta) personelu Szpitala w Miastku, nie notujemy żadnych nowych przypadków zachorowań. Tylko dzięki temu działaniu, możemy nadal świadczyć usługi medyczne, pracując w pełnej obsadzie.

Jak rozpoznać objawy zakażenia?

Kolejne mutacje wirusa powodują zmiany w procedurze oceny objawów zakażenia. Za decydujące należy uznać duszność, wysoką temperaturę, kaszel oraz bóle mięśni i głowy. Najnowsze mutacje mogą nie powodować utraty węchu i smaku. Bardzo dobrym wskaźnikiem ewentualnego zakażenia jest badanie saturacji krwi za pomocą pulsoksymetru. Za niepokojący uznawany jest wynik poniżej 94%

Jeśli niepokoi Cię stan Twojego zdrowia, a objawy wskazują, że możesz być zakażony, nie zwlekaj ze skontaktowaniem się ze swoim lekarzem POZ, a w przypadku gwałtownego pogorszenia w trybie pilnym udaj się do najbliższego szpitala lub wezwij zespół ratownictwa medycznego.

Szczepienia

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Zaszczep się przeciwko COVID. Nasz personel został zaszczepiony. Nie ma wśród nas nowych zakażeń.

Pulsoksymetr

To niewielkie dostępne w aptekach urządzenie, wskazuje stan wysycenia krwi tlenem. Niepokój powinny wywoływać wskazania poniżej 94%.

Najważniejsze telefony

Szczepienia - infolinia 989
Szczepienia - rejestracja 59 724 77 89
Testy COVID 59 857 0917
Izba Przyjęć 59 857 0916
Wielkość czcionki