Oddział Pediatryczny

Podstawowe informacje o Oddziale

Oddział jest oddziałem ogólnopediatrycznym, przyjmującym pacjentów od okresu noworodkowego do ukończenia 18 roku życia. Przeprowadzamy podstawową diagnostykę oraz leczenie chorób układu moczowego, nerwowego, przewodu pokarmowego, układu krążenia i oddechowego.

Oddział Dziecięcy dysponuje 16 miejscami dla dzieci chorych- w tym 4 miejsca dla dzieci starszych i 12 miejsc dla dzieci poniżej 2 roku życia. Posiadamy sale intensywnego nadzoru wyposażoną w aparaturę do monitorowania funkcji życiowych dziecka. Nasz oddział pracuje stale w systemie ostrodyżurowym. Przez całą dobę są też wykonywane badania diagnostyczne- biochemiczne, serologiczne, mikrobiologiczne.

Odwiedziny pacjentów:  w dni powszednie w godzinach 13:00-19:00, w niedziele i święta 11:00-20:00.

Koordynator Oddziału Beata Dąbrowska-Remesz

Kontakt

Dzieci przyjmowane są ze skierowaniem od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) lub nocnej pomocy lekarskiej (NPL), ewentualnie bez skierowania w przypadku pilnej konieczności hospitalizacji.

Gabinet ordynatora

59 8570930

Gabinet lekarski

59 8570931

Punkt pielęgniarski

59 8570932

Pielęgniarka Oddziałowa

59 8570933

E-mail

dzieciecy@szpitalmiastko.pl

Personel oddziału

Personel Oddziału Pediatrii stanowią lekarze i pielęgniarki posiadający stosowne specjalizacje oraz doświadczenie, odpowiadające potrzebom leczenia chorób wieku dziecięcego.

Beata Dąbrowska-Remesz

Koordynator Oddziału

Teresa Gładysz

Pielęgniarka oddziałowa

Zespół Lekarzy

lek. Tomasz Chuchla specjalista I stopnia
lek. Małgorzata Batruch specjalista
lek. Paweł Koziński specjalista
lek. Natalia Suchocka specjalista

Zespół Pielęgniarek

Borzyszkowska Angela; Specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego
Langkafel Urszula; Licencjat pielęgniarstwa
Langner Barbara; Specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego
Mazur Bernadeta
Płaczkowska Jolanta; Specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego
Taraszkiewicz Bogusława; Specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego
Zając Agnieszka; Magister pielęgniarstwa
Cybulska-Mucha Stanisława
Winczewska Weronika
Werra Agnieszka
Brewka Paulina
Kulczyk Łucja

Cześć!

Jestem  Iwo. Stały rezydent na Pediatrii. Szpital w Miastku powierzył mi ważne zadanie. Mam Wam służyć pomocą w każdej sprawie dotyczącej Waszego pobytu w naszym Szpitalu. Spędzam tu sporo czasu i wiem to i owo o ludziach, którzy tu pracują. Znam też sporo zakamarków po których mogą Was oprowadzić.

Powiem Wam, że całkiem nieźle trafiliście, bo lekarze i pielęgniarki z Oddziału Pediatrii są całkiem w porządku. Nie dość, że mają pojęcie o medycynie, to jeszcze można z nimi pogadać o sprawach, którymi nie zawsze chcemy się dzielić ze wszystkimi.  Rozumieją nasze problemy, jak mało kto. Wiedzą, że nie udajemy, że nas coś boli i robią co się da, aby ten ból zniknął, jak najszybciej. 

Wiadomo, Szpital to nie jest ulubione miejsce naszych spotkań, ale jak przytrafi się choroba, to nie ma co się ociągać. Trzeba wbijać do lekarza i załatwić sprawę na poziomie. W razie czego, wiecie gdzie mnie znaleźć.

Wielkość czcionki