Oddział Neonatologiczny - zawieszony

Oddział dla Noworodków Szpitala w Miastku

W Oddziale sprawujemy opiekę nad zdrowymi, donoszonymi noworodkami. W przypadkach niespodziewanie występującej patologii noworodka, wymagającego intensywnej opieki lub pogorszenia się stanu zdrowia noworodka, posiadamy stanowisko intensywnej opieki i wzmożonego nadzoru nad noworodkiem, a więc sprzęt medyczny ( CPAP, monitor rejestrujący akcję serca i saturację, pulsoksymetr, inkubator, glukometr, pompa infuzyjna, lampa do fototerapii) umożliwiający udzielenie pierwszej pomocy noworodkowi w stanie ciężkim, w oczekiwaniu na transport karetką „N” do Ośrodka o wyższej referencyjności lub umożliwiającym leczenie na miejscu.

Odwiedziny pacjentów: codziennie w godzinach 13-14 oraz 16-18

Małgorzata Batruch - Koordynator oddziału

Kontakt

Uwaga! Zgodnie z decyzją Wojewody Pomorskiego Oddział Ginekologii i Położnictwa został przekształcony w Oddział COVID. Pracujemy nad tym, aby odtworzyć Oddział w innej części Szpitala

Gabinet ordynatora

59 8570930

Gabinet lekarski

59 8570931

Punkt pielęgniarski

59 8570928

E-mail

noworodki@szpitalmiastko.pl

Personel oddziału

Personel naszego Oddziału stanowią lekarze i pielęgniarki, które zdrowie noworodków traktują z największą atencją. Każde dziecko, trafiające na Oddział objęte jest szczególną troską, która wynika z towarzyszącego nam poczucia misji.

Koordynator oddziału

lek. Małgorzata Batruch - specjalista II - stopnia w dziedzinie neonatologii

Pielęgniarka oddziałowa

Jolanta Maćkowiak; Specjalistka w dziedzinie neonatologii

Zespół Lekarzy

lek. Beata Dąbrowska-Remesz specjalista II stopnia

Zespół Pielęgniarek

Bożena Miarka; Licencjat pielęgniarstwa
Renata Sokół
Aleksandra Pawlak; Licencjat pielęgniarstwa
Katarzyna Kozioł; Licencjat pielęgniarstwa
Katarzyna Walczak; Licencjat pielęgniarstwa
Katarzyna Hołubowska; Położna

Zgodnie z najnowszymi tendencjami, oddział zapewnia system rooming-in dając możliwość przebywania od chwili narodzin matce i dziecku razem. Mama obserwując i karmiąc swoje dziecko może korzystać z profesjonalnej pomocy wykwalifikowanego personelu pielęgniarskiego, który zawsze chętnie służy pomocą. Aby zabezpieczyć bezpieczeństwo dzieciom mam po cięciach cesarskich, noc noworodek spędza na sali obserwacyjnej oddziału. Współpracujemy ze Szkołą Rodzenia funkcjonującą przy Oddziale Położniczo-Ginekologicznym. Uczestniczymy w Programie Wczesnego Wykrywania Wad Słuchu u Noworodków organizowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, dzięki któremu każdy noworodek urodzony w naszym Szpitalu poddawany jest przesiewowemu badaniu słuchu. Wszystkie noworodki mają wykonywane nieinwazyjne badanie pulsoksymetryczne.

W Oddziale Neonatologicznym każdy noworodek zaszczepiony jest pierwszymi dawkami szczepionek WZW typu B i BCG oraz pobierana jest krew na badanie przesiewowe w kierunku fenyloketonurii, chorób tarczycy i mukowiscydozy. W przypadku nieprawidłowego wyniku, matka otrzymuje informację na wskazany adres domowy z Pracowni Badań Przesiewowych).

Wielkość czcionki