Łóżka COVID +10

✍ Informujemy, że począwszy od 25.10.2021 uruchomiliśmy w Naszym Szpitalu 10 dodatkowych łóżek dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV2.
👩‍⚕️ Przygotowanie tych miejsc nie wpływa na pracę pozostałych Oddziałów, zwiększa jednak obciążenie pracą naszego personelu. Niestety na razie nie widać rychłej perspektywy spadku zakażeń, co wymusza na nas przygotowania do utworzenia kolejnych miejsc leczenia pacjentów z COVID.
Ostanie wydarzenia związane z przyjęciem chorych w stanach ciężkich pokazują dobitnie, że mamy do czynienia z osobami, które mówiąc bardzo delikatnie, nie specjalnie wierzyły w konsekwencje zakażenia, nie szczepiły się i lekceważyły poważne objawy choroby.
🦠 Apelujemy do Państwa, o zaprzestanie wszelkich covidowych wojenek. Mamy w Naszym Szpitalu dość przykładów lekceważenia tej paskudnej choroby. Brakuje nam za to miejsca dla chorych i personelu medycznego, co może skutkować powtórką z wiosny i przekształceniami Oddziałów w te przeznaczone dla chorych na COVID.
💉 Robimy co się da, aby nieść pomoc. Jednak bardzo potrzebujemy Waszego wsparcia. Nie lekceważcie tego zagrożenia i szczepcie się.