Apel do pracowników i mieszkańców

Koleżanki i koledzy, pracownicy Szpitala w Miastku,
Decyzją Wojewody Pomorskiego musimy potroić liczbę łóżek COVID w Naszym Szpitalu.
Niestety pandemia nie zamierza przystopować a jej skala wymyka się spod kontroli. Nasz Oddział COVID i Izba Przyjęć pękają w szwach, a pacjenci w stanie ciężkim trafiają do nich znacznie częściej niż miało to miejsce wcześniej. Taka sama sytuacja jest w innych Szpitalach w całym kraju.
W Związku z decyzją Wojewody od soboty 27.03.2021 zawieszamy działalność Oddziałów: Pediatrii, Ginekologii i Położnictwa, Neonatologii i Chirurgii Ogólnej. Oddziały te zostaną przekształcone w Oddziały COVID.
Wiem, że mogę na Was liczyć, bo jesteśmy tu grupą ludzi z zasadami i nikogo nie zostawiamy bez pomocy. Macie wielkie serca i mieszkańcy Miastka i okolic doskonale o tym wiedzą. Teraz jednak będziemy się mierzyć z sytuacją, która będzie od nas wymagała nadzwyczajnego zaangażowania a wręcz poświęcenia.
W ciągu roku personel naszej Interny a dzisiaj Oddziału COVID zdobył bezcenne doświadczenie i to oni będą naszym największym wsparciem. Korzystajmy z ich rad i wypełniajmy ich polecenia.
Drodzy Mieszkańcy Gminy Miastko,
W obecnej sytuacji nie ma nic ważniejszego niż przerwanie transmisji wirusa. Zostawmy z boku spory jak się ten wirus nazywa, gdzie powstał i kto ma na nim zbić fortunę. Teraz ważne jest tylko Wasze zdrowie! Bardzo Was prosimy – róbcie wszystko, aby się nie zakazić. Bez Waszej odpowiedzialnej postawy nie pomogą żadne nowe łózka i całe szpitale, bo do ich obsługi potrzebny jest personel, którego nie ma.
Sytuacja jest nadzwyczajna. Nie wystarczy deklarowanie patriotyzmu i ofiarności. Nie pomoże nam legendarna husaria i nie przybędzie Marszałek na białym koniu. Musimy liczyć tylko na naszą wzajemną, sąsiedzką pomoc. Sąsiedzi są dzisiaj najważniejsi. Zadbajmy o nich i dołączajmy do wszelkich inicjatyw niosących pomoc.
Renata Kiempa – Prezes Szpitala Miejskiego W Miastku