Gwałtowny przyrost infekcji

👩‍⚕️👨‍⚕️🌡Musimy wzmóc swoją czujność, bo odnotowujemy duży przyrost infekcji układu oddechowego. Dzisiaj już nikomu nie trzeba tłumaczyć, że ich podłoże może być różne a ich lekceważenie może doprowadzić do bardzo poważnych powikłań.
🚑 Odesłaliśmy już pierwszych pacjentów do Szpitala prowadzącego Oddział COVID i nie mamy złudzeń odnośnie tego, co będzie dalej. Prosimy wszystkich o zwiększoną ostrożność i powrót do zachowań znacząco ograniczających transmisję wirusów i bakterii. Myjmy często ręce i trzymajmy należyty dystans. Nie róbmy polityki z maski, bo to żaden wstyd dbać o zdrowie swoje i innych.
👉 Osoby, które mają przeciwwskazania do szczepienia powinniśmy otoczyć szczególną troską. Pomagajmy im w codziennych sprawach. Ta pomoc może okazać się bezcenna.
💉 Do osób niezaszczepionych kierujemy apel, aby zmienili swoje nastawienie, zanim ta kolejna fala się rozkręci i zacznie zbierać swoje żniwo. Samo trzymanie kciuków za to, aby nie było konieczności ponownego zamykania naszych Oddziałów, to stanowczo za mało.