Nasz nowy oddział rusza 01.06.2021

📌 Mamy już wszystkie wymagane zgody. Kontrola NFZ potwierdziła nasze dobre przygotowanie do otwarcia nowego oddziału.

🚴‍♂️ No to jedziemy, a dokładniej pojadą nasi pacjenci na rowerach stacjonarnych. Pobiegają lub pospacerują również na bieżni przeznaczonej do prób wysiłkowych. Między innymi takie atrakcje czekają na tych, którzy otrzymają skierowanie na nasz Oddział Rehabilitacji po przejściu COVID-19.

☎️ Oddział rozpoczyna swoją działalność 01.06.2021. Rejestracji można dokonywać od poniedziałku do piątku w godz. 8-15. Telefon do rejestracji: 570 680 950

🌡Jeśli odczuwasz różnorakie skutki przebytej choroby (zmęczenie, zmniejszenie wydolności, duszność, problemy sercowo-naczyniowe, kłopoty z utrzymaniem równowagi lub orientacją, problemy z pamięcią etc), udaj się do lekarza ubezpieczenia zdrowotnego i poproś o skierowanie. Celem rehabilitacji jest poprawa sprawności oddechowej, wydolności wysiłkowej i krążeniowej, siły mięśniowej i ogólnej sprawności fizycznej oraz wsparcia zdrowia psychicznego. Dlatego zespół naszych fizjoterapeutów zostanie wzmocniony przez pulmonologa, kardiologa, neurologa i psychologa.

Świadczenia są udzielane świadczeniobiorcom, którzy ze względu na kontynuację leczenia wymagają kompleksowych świadczeń rehabilitacyjnych oraz całodobowego nadzoru pielęgniarskiego.
Czas trwania rehabilitacji COVID- 19 wynosi od 2 do 6 tygodni, przy czym rozpoczęcie rehabilitacji COVID-19 następuje w terminie do 6 miesięcy od zakończenia leczenia w kierunku COVID-19, z zastrzeżeniem, że jedna osoba może skorzystać z programu rehabilitacji jeden raz.

🧬Nie lekceważ skutków przebycia COVID-19. Jak najszybciej zgłoś je lekarzowi. Szybkie rozpoczęcie rehabilitacji daje duże szanse na odzyskanie sił i znaczącą poprawę stanu zdrowia.