Zdrowe Miastko – Pani Barbara

❤️Fundacja „Zdrowe Miastko”
📢Niech każdy z nas zazna hormonu szczęścia. Dla zdrowia. Poleca Barbara Ciżmowska.
🌲Barbara Ciżmowska dzieli czas między Kępice i Okunino. Ma 65 lat, jest na emeryturze. Jej żywioł to codzienna aktywność w lesie, czyli w naszych pięknych okolicznościach przyrody.
🟠Pani Barbara dzień bez ruchu, aktywności uważa za dzień stracony. Marszobieg, bieganie, spacerowanie. Najlepiej codziennie i do 10 kilometrów. – Znam jak własną kieszeń niemal wszystkie dróżki i ścieżki leśne w gminie Kępice i Miastko. Jest u nas pięknie – uśmiecha się pani Barbara.
🟢I dodaje. – Każdy kto chodzi, biega, wie ile to daje radości. Uwalniają się nam endorfiny i jesteśmy nie tylko zdrowsi, ale i szczęśliwi. I niech każdy nas zazna tego hormonu szczęścia…
🟡Pani Barbara, kiedy wędruje w naszych lasach, ma czas na obserwowanie i podziwianie natury. Drzewa, krajobrazy, zwierzęta. I rodzi się pasja – fotografowanie.
🟣Leśne wędrówki to także wyciszenie z natłoku codziennych zwykłych spraw. Pobycie samej ze sobą. Nasz organizm potrzebuje takiego wyciszenia. Dla zdrowia.
🔵Pani Barbara od zawsze była aktywna, ale można tak zacząć żyć z dnia na dzień, w każdym wieku. – Warto być w tej aktywności konsekwentnym. Każdy może być aktywny, może dostosować rodzaj i wielkość do siebie, do swoich możliwości – mówi pani Barbara.
❤️Niedawno powstała nasza Fundacja „Zdrowe Miastko”. Jej celem jest m.in. ochrona, promocja i profilaktyka zdrowia oraz działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, chorych i starszych.
😀Już niedługo szerzej opowiemy o naszych planach.