Raport COVID

🏥 Przekazujemy najnowsze informacje z naszego Oddziału COVID. To tylko suche fakty. Wnioski jakie należy z nich wyciągnąć pozostawiamy Państwu.

🦠 Od momentu, kiedy decyzją Wojewody zorganizowaliśmy pierwsze łóżka COVID podczas IV fali, na Oddziale przebywało, bądź przebywa łącznie 60 pacjentów. 52 z nich to osoby niezaszczepione. 8 pozostałych osób trafiło do szpitalu ze wzglądu na liczne inne schorzenia i zaawanasowany wiek. Połowa pacjentów to osoby w stanie ciężkim. Wszystkie spośród nich to osoby niezaszczepione.

👩‍⚕️👨‍⚕️ Niestety sytuacja robi się coraz poważniejsza. Nie mamy już wolnych łóżek w części zakaźnej. Podobna sytuacja ma miejsce w innych ościennych szpitalach. Pacjentów, których nie możemy przekazać do innych placówek pozostawiamy na Izbie Przyjęć, gdzie oczekują na zwolnienie się miejsca na Oddziale COVID.

📌 Potwierdzamy obserwacje ze szpitali, które jako pierwsze podjęły walkę podczas IV fali. Wielu pacjentów żałuje, ze się nie zaszczepiło, ale są także tacy, którzy nawet kiedy trafiają pod respirator – twierdzą, że żadnej epidemii nie ma. Tak dalece lekceważyli fakty, że zwlekali ze zgłoszeniem się do lekarza mimo, że ich stan bardzo szybko się pogarszał.

🛏 Musimy poczynić przygotowania, mające na celu kolejne zwiększenie łóżek COVID. W przeciwnym wypadku zakażeni koronawirusem, nie będą mieli szans na leczenie.