Szkolimy się pod okiem wybitnych specjalistów!

W dniu 13 czerwca bieżącego roku gościliśmy w naszym szpitalu wybitnego gastroenterologa dr n. med. Dariusza Kąkola z Warszawy. Pan Doktor, od początku kariery związany z Pracownią Endoskopii, od 2010 roku zajmuje się endoskopią zabiegową ze szczególnym uwzględnieniem endoskopii terapeutycznej w zakresie dróg żółciowych i trzustki.

Pod okiem dr Kąkola, który ponownie odwiedził nasz szpital, szkolił się zespół oddziału chirurgii pod kierunkiem dr Marka Rzeszutka. Wykonaliśmy serię zabiegów cholangioskopii diagnostycznej oraz terapeutycznej. Cholangioskopia polega na wprowadzeniu giętkiego endoskopu do światła dróg żółciowych. Pozwala na bezpośredni wgląd do wnętrza przewodów żółciowych i praktycznie bezbłędną ocenę obecnych tam patologii. W trakcie cholangioskopii możliwe jest rozkruszenie złogów żółciowych za pomocą wiązki laserowej, czy też usuwanie zmigrowanych protez żółciowych.

Wizyta dr Kąkola w Miastku, jako jednym z niewielu szpitalu na Pomorzu, nie byłaby możliwa gdyby nie jego bliska współpraca z dr Markiem Rzeszutkiem.

Dziękujemy za wizytę, zapraszamy ponownie! Zespołowi serdecznie gratulujemy!