Walczę z dziadem!

🦸‍♀️️ Pielęgniarki oddziałowe są osobami, które w wyjątkowy sposób łącza w sobie: empatię, talenty organizacyjne, wiedzę medyczną i to coś, czym nasza bohaterka mogłaby obdarować pół świata, czyli odpowiedzialność.

Bogumiła Zwiewka – Pielęgniarka Oddziałowa z Oddziału Chorób Wewnętrznych pracuje w Naszym Szpitalu od ponad 30 lat. Można powiedzieć, że w Miastku widziała już wszystko. Teraz, jako osoba chora onkologicznie ma okazję oglądać z perspektywy pacjenta, jak funkcjonują także inne szpitale. Widzi poczekalnie wypełnione cierpiącymi pacjentami, obserwuje ich niepewność o wynik leczenia i tą dojmującą samotność w walce z tym „dziadem”.

– za każdym razem jadąc samochodem do Słupska na kolejną chemioterapię czuję napięcie. Nie wiem jak będę się czuła po wszystkim i czy będę w stanie sama wrócić. A przecież nie wszyscy mają samochód i nie wszyscy w trakcie choroby mają tyle sił, żeby bezpiecznie go prowadzić. Do tego odległość od rodziny i przyjaciół. Spędzamy wiele dni na oddziałach szpitalnych. Aby nas odwiedzić, nasi bliscy muszą pokonać szmat drogi. Kto walczy z chorobą ten wie, ile znaczy przytulenie i jak silną motywację nam daje do dalszej walki.

Bogusia jest twarzą naszej kampanii prowadzącej do utworzenia Oddziału Onkologicznego w Miastku oraz wszelkich działań na rzecz profilaktyki antynowotworowej. Już wkrótce podczas organizowanego przez nas i MSM Gryf wydarzenia, którego skala przekroczy wszystko to, co Miastko widziało do tej pory, opowie Wam o tym wprost ze sceny ustawionej na Kaczym Dołku. Zapiszcie tę datę w kalendarzu:

29.08.2021 – „Dwa kroki do zdrowia”. Zapowiadamy między innymi: wielki turniej „Prawie medyczny wielobój rodzinny” z bardzo cennymi nagrodami, gigantyczny plac zabaw, „Przychodzi motocyklista do lekarza” – czyli o czym wiedzieć wypada, panel onkologiczny z Bogusią w roli głównej i szereg innych wydarzeń towarzyszących. Całość zakończy koncert, o którym długo nie zapomnicie. Szczegóły już wkrótce.