Wkrótce rusza wyczekiwana Rehabilitacja po przejściu COVID-19

👷‍♀️👷‍♂️ Ukończyliśmy remonty kolejnych pomieszczeń. Można powiedzieć, że w sama porę, bo życie zmuszą nas do dynamicznych działań na rzecz pacjentów, którzy wymagają rehabilitacji po przejściu COVID-19.

🚴‍♀️🚴‍♂️ Czekamy na zakończenie spraw formalnych i ruszamy z pracą na Oddziale Rehabilitacji Pocovidowej. Jednorazowo na jednym turnusie będzie przebywało 20 pacjentów. Po przyjęciu będą poddani konsultacji kardiologicznej, pulmonologicznej, neurologicznej i psychologicznej. Spirometria i próba wysiłkowa wykonane na początki i na końcu pobytu, będą wskaźnikiem poprawy wydolności organizmu i skuteczności pracy naszych fizjoterapeutów.

📌 Rehabilitacja potrzebna jest nie tylko tym osobom, które przeszły ją w szpitalach i ich stan było określany, jako ciężki. Mamy coraz więcej sygnałów z gabinetów, które informują o pacjentach nieświadomych przejścia choroby, a uskarżających się na znacznie pogorszenie wydolności, kłopoty z krążeniem, zaburzenie równowagi czy problemy z pamięcią. Prosimy nie lekceważyć tych sygnałów.