Zdrowe Miastko – Pan Józef

👍ZDROWE MIASTKO. Lubimy zdrowy tryb życia. Lubi go też pan Józef Kobiec z Miastka.
📍Już wiecie, że powstała Fundacja „Zdrowe Miastko”. Jej celem jest m.in. ochrona, promocja i profilaktyka zdrowia oraz działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, chorych i starszych.
❤️My lubimy zdrowy tryb życia. Lubi go też pan Józef Kobiec z Miastka. Nasz mieszkaniec ma 82 lata, a swoją aktywnością mógłby zawstydzić niejednego nastolatka.
🏋️‍♂️W piwnicy domu pana Józefa są: ławeczka, ciężarki, ekspandery. Nie jako eksponaty. Do ćwiczeń. Mieszkaniec Miastka nie wyobraża sobie życia bez aktywności. Nie tylko rekreacyjnej, sportowej. Korzysta także z publicznych stref aktywności.
▶️Pan Józef niedawno, bo w 2020 r. oddał stery w przewodniczeniu miasteckiemu związkowi emerytów i rencistów. Szefował mu przez 13 lat. Był jeden z inicjatorów powstania w Miastku aktywnej strefy dla seniorów.
🛏– Nie uznaję jako wypoczynku leżenia na kanapie – śmieje się pan Józef. -Trzeba się ruszać, dbać o krzepę fizyczną. Nie ma innej drogi do zdrowia, do dobrego samopoczucia. Każdy ruch jest dobry. Ja teraz bardzo dużo chodzę. Nie uznaję samochodu. Nigdzie nigdy nie podjeżdżam, zawsze podchodzę, idę.
⏳Pan Józef stwierdza, że zna mechanizm odkładania aktywności na bliżej nieokreślony czas. Jego to nie dotyczy, ale wielu ludzi szuka sobie wymówek… – A tu nie powinno być wymówek. Nie ma, że się nie chce, że boli. Każdy rodzaj aktywności jest dobry. Najprostszy to codzienny spacer, oczywiście na łonie natury – mówi pan Józef.
❤️To co? Na spacer i do stref aktywności? Oczywiście, że na tak. I nie ma, że boli…