Zdrowe Miastko

🤔 Czy można być chorym na zdrowie? Śledząc pierwsze spotkanie Zarządu i Rady Fundacji “Zdrowe Miastko” można było odnieść wrażenie, że taka przypadłość jest możliwa.
📌 Spotkanie, które miało miejsce 22.06.2021 było naturalną kontynuacją całego cyklu imprez współorganizowanych przez Nadleśnictwa Miastko i Dretyń, motocyklistów z MSM “Gryf”, żeglarzy ProSport z Bobięcina, miastecki OSiR i nasz Szpital.
Może to zabrzmieć dziwnie, ale osoby prezentowane na zdjęciach czują niedosyt i jednogłośnie twierdzą, że w temacie zdrowia można zrobić o wiele więcej.
➡️ Dlaczego nie mamy być regionem w którym żyje się najdłużej w Polsce, szczególnie, kiedy otacza nas tak unikalna przyroda?
➡️ Dlaczego w Miastku nie mamy kształcić przyszłych medyków, skoro w w naszym Szpitalu jest tak zacne grono osób , które mają dużą wiedzę i kompetencje do jej przekazywania?
➡️ Dlaczego nie mamy wyzbywać się motocyklowych stereotypów, jeśli działa u nas grupa społeczników, którzy systematycznie organizują świetne imprezy połączone z akcjami krwiodawstwa, szkoleniami z pierwszej pomocy i aktywizacja osób niepełnosprawnych?
➡️ Dlaczego nie mamy odrywać dzieci od smartfonów i zamiast tego przedstawiać im żeglarską alternatywę, mając pod nosem piękny akwen i instruktorów w Bobięcinie?
➡️ Dlaczego lekcje WF zamiast być opuszczanymi nie mają się stać tymi na które nie można się doczekać?
⏳ Dlaczego i dlaczego. Pytać łatwo. Trudniej odpowiedzieć. Konkretne pomysły padały z ust członków zarządu i rady fundacji “Zdrowe Miastko”. Na górnym zdjęciu od lewej : Henryk Marciszonek, Piotr Szłapiński, Paweł Wiercioch, Danuta Kuniszewska, Tomasz Śmietana, Renata Kiempa, Alicja Szczepanek i Dariusz Jawor.
🛠 Ten skład od samego startu gwarantuje wytężoną pracę i skuteczność. Słowa, które wypowiedział John Fitzgerald Kennedy: “Zdecydowaliśmy polecieć na Księżyc i dokonać innych rzeczy nie dlatego, że są łatwe, ale właśnie dlatego, że są trudne” same przychodzą na myśl.
Wypatrujcie kolejnych informacji, bo będzie się działo 😀