COVID wrócił. 4 łóżka respiratorowe

🦠 Wszyscy wiemy, że COVID nie stanął w miejscu. Szpitale zakaźne szybko zapełniają się chorymi a kwestią naszej odpowiedzialności jest przygotowanie się na przyjęcie chorych, dla których transport do odległego szpitala, może być niewskazany.
🛏 Na polecenie Wojewody Pomorskiego zabezpieczyliśmy miejsce oraz urządzenia do obsługi 4 pacjentów wymagających pracy respiratora. Ponieważ liczyliśmy się z tym, że może dojść do takiej sytuacji, przygotowaliśmy się do niej wcześniej. W związku z tym nie wpłynie ona na normalne funkcjonowanie naszych oddziałów i poradni.
💉 Warto wyciągnąć wnioski z tego co się dzieje. Szczepienie jest obecnie jedyną skuteczną metodą zabezpieczenia się przed ciężkimi powikłaniami.