Biuletyn Informacji publicznej

Do nawigacji po stronie Biuletynu Informacji Publicznej służy Menu przedmiotowe.
Jest ono podzielone na Kategorie, które grupują informacje z poszczególnych działów tematycznych. Kategorie opatrzone są nagłówkami.
W celu ułatwienia odnalezienia informacji ,w ramach kategorii utworzone zostały Podkategorie.
Po wskazaniu kursorem myszy nazwy podkategorii, kursor przyjmuje kształt dłoni a nazwa podkategorii zostaje podkreślona.
Po wciśnięciu lewego przycisku myszy informacje zapisane w danej podkategorii wyświetlają się bądź w postaci kolejnych podmenu bądź w postaci informacji docelowej w środkowej części ekranu.
Jeżeli do słowa lub wersu podlinkowana jest (podłączona) szersza informacja, słowo to lub wers są podkreślone, a po wskazaniu kursorem myszy przybiera on postać dłoni.
Po „kliknięciu” na podkreślonym słowie lub wersie nowe informacje wyświetlane są w postaci kolejnego podmenu lub w tak zwanym oknie „pop-up”.
Dla każdego dokumentu istnieje możliwość wydrukowania zawartej tu treści, zapisania jej na dyskietce (lub dysku), bądź po zapoznania się z treścią dokumentu w nowym oknie.
Wspomniane funkcje (“WERSJA DO DRUKU”, “POBIERZ PLIK”) zawsze znajdują się na końcu treści każdego dokumentu.
Niektóre dokumenty mogą zawierać dodatkowe informacje w postaci plików do ściągnięcia. Dokumenty specyficzne dla urzędu takie jak treść prawa miejscowego lub wnioski do wypełnienia zapisane są w postaci plików o rozszerzeniu pdf lub doc. W celu ich odczytania plików pdf na komputerze powinien być zainstalowany program Acrobat Reader.
Jest to darmowy program dostępny w internecie pod adresem: http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep.html

Do odczytu plików doc potrzebny jest program Microsoft Word lub darmowy program umożliwiający jedynie odczyt i drukowanie, program ten można pobrać z adresu: http://office.microsoft.com/downloads/2000/wd97vwr32.aspx

Do otwarcia plików spakowanych w formacie ZIP, RAR lub 7z, polecamy darmową aplikację 7zip którą można pobrać z poniższego adresu:

https://www.7-zip.org/

Dołączone wnioski zapisane są jako formularze. Oznacza to, że w dokumentach tych można wprowadzać dane tylko w zaznaczonych polach. Nagłówki pól nie są przeznaczone do edycji. Do wypełnienia formularza nie jest potrzebny żaden edytor tekstów.

Oprócz menu przedmiotowego na stronie głównej znajduje się:
Przycisk Szukaj umożliwia odnalezienie informacji zawierającej słowo lub frazę wpisaną w okienku.

Dodatkowe pozycje menu w prawej części ekranu prowadzą do:
Dostęp do informacji publicznej określa zasady dostępu do informacji publicznej
Instrukcja korzystania zawiera niniejszy tekst
Dostęp do informacji publicznej na wniosek czyli jak uzyskać informacje, których nie można znaleźć na tej stronie

Redaktor i udostępniający strony BIP Szpitala Miejskiego w Miastku :

Iwona Ściślewska,  tel. 59 857 09 53

e-mail : zamowienia@szpitalmiastko.pl

Wielkość czcionki